Czego potrzebujesz?

Zamiast kupować gotowe ozdoby w sklepie, mogą Państwo stworzyć je samodzielnie. W ten sposób, można wyrazić siebie i odzwierciedlić swoje upodobania poprzez dowolnie wykonaną kompozycję koralików i zawieszek do biżuterii. Chcemy podzielić się z Państwem kilkoma cennymi wskazówkami, które bez wątpienia okażą się przydatne w procesie tworzenia bransoletki.

Od czego zacząć?

Na początek, warto zaopatrzyć się w zestaw niezbędnych w tym procesie elementów. Są to:

  • koraliki szklane do wyrobu biżuterii (lub też np. akrylowe, drewniane, aluminiowe lub ceramiczne),
  • żyłka, sznurek, rzemień lub nić,
  • zapięcia, np. magnetyczne, wtykowe, toggle bądź karabińczyki,
  • igła do koralików (w rozmiarze 10-11),
  • małe, ostre nożyczki,
  • opcjonalnie: zawieszki do bransoletek z koralików i inne półfabrykaty do biżuterii.


Jak wygląda proces tworzenia bransoletki?

Chcąc uniknąć sytuacji, w której wykonana bransoletka okazuje się za mała lub za duża, warto na początek zmierzyć swój nadgarstek. Uzyskany odcinek można nanieść na kartkę papieru, a potem podczas pracy przykładać do niego sznurek, aby upewnić się, że rozmiar się zgadza. Następnie, mogą Państwo już przystąpić do nawlekania koralików do wyrobu biżuterii lub innych elementów. Na koniec należy zamontować zapięcie i odpowiednio przetestować jego wytrzymałość. Do rodzajów zakończeń jeszcze powrócimy.

 

Monotonia czy ekstrawagancja - co lepsze?

Jak nietrudno się domyślić, kwintesencję kreowania własnych ozdób stanowi właściwe dobieranie poszczególnych elementów. Nie ma na to wyłącznie jednego, zawsze prawidłowego sposobu, gdyż wszystko zależy od określonych, personalnych preferencji. W tym właśnie tkwi piękno ręcznie wykonanych bransoletek, że mogą one przybrać dowolnie wybraną postać. W naszym sklepie znajdą Państwo półprodukty do wyrobu biżuterii wszelkiej maści, ponieważ chcemy zapewnić swoim klientom jak największą różnorodność. Można wykonać ozdobę w jednym, spójnym kolorze, nadając jej harmonijny wygląd. Ciekawym pomysłem jest również manipulowanie wielorakimi odcieniami tej samej barwy. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby łączyć różne kolory i wywoływać efekt kontrastu, dodając swojemu wyglądowi nieco ekstrawagancji. Przed rozpoczęciem prac nad bransoletką, powinno się poukładać rzędy koralików w różnych wariantach i wtedy wybrać ten, który najlepiej wpisze się w nasze oczekiwania.
Jakie zakończenie stosować?

Istnieje wiele rodzajów końcówek do biżuterii, a zdania na temat ich skuteczności i wygody stosowania są podzielone. Przedstawimy więc kilka popularnych rozwiązań, aby każdy mógł wybrać to, które najbardziej mu odpowiada. Niektórzy preferują zwykłe zaciski, które wymagają jedynie ściśnięcia przy pomocy szczypiec szerokich. To samo narzędzie, a także cążki będą potrzebne przy wykończeniu łańcuszkami - w tym przypadku należy spleść ze sobą ogniwa. Mogą Państwo także założyć karabińczyki lub niezwykle fantazyjne i dekoracyjne zapięcia toggle. Bardzo łatwe w stosowaniu są również zapięcia magnetyczne, dostępne w naszym sklepie w wielu odmianach. Można też całkowicie uniknąć montażu zakończeń i po prostu zawlec koraliki oraz zawieszki metalowe do biżuterii na gumkę.